Edirne Rotary Kulübü 2420. bölge federasyonu girişimi ile Özel İdare aracılığı ile Mikro Kredi dağıtımında bulunacak. Mikro krediler sıfır faiz ve bir yıl ertelemeli ödeme şekli ile verilecek.

Rotary Marmara Bölge Guvernörlüğü 'nün Edirne ile ilgili projelerinden biri olan 100 bin dolar maliyetli 'Mikro Kredi Protokolü' dün, Edirne Valisi Mustafa Büyük ve Rotary 2420'nci Bölge Guvernörümüz Ömer Kurar tarafından imzalandı.

İmza törenine Edirne Rotary Kulübü Başkanımız Dr. Akın Tiryakioğlu, Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Avukat Müjdat Kahve, Edirne İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Çetin ve Edirne Rotary Kulübü Genel Sekreteri Serhat Ceylan ile İstanbul Bölgesinden bazı roteryanlar katıldı.

2420 Bölge Guvernörü Ömer Kurur,Rotary olarak,ihtiyacı olan ve iş yapan insanlara destek vererek işlerinin daha iyi olmasını sağlamak amacıyla mikro kredi desteği vermek istediklerini ve bu amaçla ilkini İzmit'te verdiklerini ve ikinci olarak da Edirne'de bu desteği vermek istediklerini belirtti.

Vali Mustafa Büyük'de Böyle kuruluşların destek çıkmalarının yararları bulunduğunu belirterek, ihtiyaç sahibi insanların desteklenmesinin ülkenin geleceği açısından da önemli olduğunu söyledi.

Bu kısa açıklamaların ardından Vali Büyük ile 2420 Bölge Guvernörü Ömer Kurur mikro kredilerin dağıtımı konusunda hazırlanan protokolü imzaladılar.