Rotary Kulübü 2420. Bölge Federasyon Governoru Ahmet Kara, Edirne Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Rotary Kulübü olarak engelli vatandaşlara destek olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

Bugün ihtiyaç sahibi 10 engelli vatandaşa tekerlekli sandalye vereceklerini anlatan Kara, şunları söyledi:

"Bu proje kapsamında bu dönemde 560 adet tekerlekli sandalyeyi yurt dışından ithal ettik. Büyük çoğunluğunu Türkiye omurilik felçlileri TOSED aracılığıyla Türkiye'nin hemen hemen her yerinde ihtiyacı olan dostlarımıza sandalyelerin dağıtımını gerçekleştiriyoruz. İlk etapta 155 adet Anadolu'nun her yerinden ihtiyacı olan insanlara gönderdik. Geçtiğimiz pazar günü İstanbulda TOSED merkezde 280 tane engelli ihtiyaç sahibi olan insanlara bu sandalyeleri dağıttık. Şimdi de Edirne'deki dostlarımızın ihtiyacı olan 10 adet sandalyeyi bu gün burada sahiplerine teslim ediyoruz. Elimizde daha bir miktar sandalyemiz mevcut. Bu sandalyeleri de ihtiyaç sahiplerine hiçbir menfaat beklemeden tamamen yardım amacıyla dağıtmak üzere hazırladık.''

Edirne Rotary Kulübü Başkanımız Serhad Ceylan ise Rotary Kulübü olarak engelli vatandaşlara her zaman destek olduklarını belirtti.

Edirne Bedensel Engellileri Koruma ve Yardımlaşma Derneği başkanı Erol Adem Düzkes de Ahmet Kara'ya yaptıkları yardımdan dolayı teşekkür ederek, ''Yardımlarınızın devamını bekliyoruz'' diye konuştu.