Geçtiğimiz hafta Avrupa Şampiyonası'nda elde edilen önemli derecelerden sonra 7 Ağustos 2010 tarihinde Edirne'de yapılan Balkan Yıldızlar Atletizm Şampiyonası'na Edirne Rotary Kulübü de sponsor olarak organizasyonda önemli görevler aldı.

Kulüp Başkanı Serhad CEYLAN Edirne'nin Bu yıl Türkiye'de Atletizm'de Pilot İl seçilmesinden dolayı Edirne'nin önde gelen bir Sivil Toplum Kuruluşu olan Edirne Rotary Kulübü'nün herkese örnek olması bakımından bu konuya sahip çıktığını belirtti. Yarışmaya katılan tüm idareci,antrenör ve sporcuların Akreditasyon Kartlarının tasarımı ve basımını,tüm sporcuların göğüs numaralarının basımını ve yarışma bitiminde verilen Banket Yemeğinin sponsorluğunu Edirne Rotary Kulübü üstlendi. Gerçekleştirilen tüm sponsorluk hizmetlerinde Rotary'nin "Toplumları Geliştirelim Kıtaları Birleştirelim" logosu kullanıldı. Ayrıca şehrin bir çok yerine duyuru afişleri asılarak Rotary'nin Türk Atletizm Sporuna verdiği değer gösterildi.Şehir Merkezinde bulunan LED Ekran ile görsel olarak da duyuru yapılması sağlandı.

Türk Atletizm Milli Takımı Erkeklerde Balkan Şampiyonu olurken,Bayanlarda da Balkan İkincisi oldu. 2420. Bölge Guvernörümüz Ahmet KARA Edirne Valisi Gökhan SÖZER ve Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet TERZİ ile birlikte yarışmaları Şeref Tribününden takip etti. Ahmet KARA Uzun Atlamada dereceye giren sporculara madalyalarını taktı.Ayrıca Federasyon Başkanı Mehmet TERZİ Kulüp başkanı Serhad CEYLAN'a Gerçekleştirilen bu organizasyona sağlanan katkılar nedeniyle Teşekkür Belgesi takdim etti. Edirne Rotary Kulübü üyeleri de yarışmaları tribünden izleyerek sporcularımızın yanında oldular.