Edirne Rotary Kulübü üyelerinin katkılarıyla Cumhuriyet İlköğretim okulunda açılışı yapılan Akıllı tahta sınıfı hizmete girdi.

Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Demirci'nin katılımıyla dün Okul binasında gerçekleştirilen açılış törenine Rotary Kulübü Dönem Başkanımız Akın Tiryakioğlu ve berberinde bulunan çok sayıda Rotary üyemiz katıldı.

Eğitim ve öğretime büyük önem verdiklerini her fırsatta dile getiren kulüp üyeleri ihtiyacı olan okullara bu tür hizmetler sunmaktan son derece memnun olduklarını ifade ettiler.
Okulun alt katında bulunan özel olarak hazırlanan Laboratuara konulan tepegöz adı verilen yansıtıcı ile öğrencilere ders yapma imkanı sunan özel sistemi okul yönetimine kazandıran Edirne Rotary kulübü başkanımız Akın Tiryakioğlu yaptığı konuşmada "Okulumuzdan bize böyle bir talep gelince bizde derhal arkadaşlar ile bir araya gelerek ne yapabilir izi tartışmaya başladık Bizde hiç tereddüt etmeden kendi şehrimizde böyle bir çalışmayı yapma kararı aldık.

Daha öncede Karaağaç'ta bir okulun iki tane taban döşemesini yaparak eğitim ve öğretim de bulunan öğrencilerimizin hizmetine sunmuştuk.

İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Demirci ise yaptığı konuşmada "Okul müdürleri toplantısında kendimize bir hedef koyduk. O hedeflerden biride akıllı tahta diye bildiğimiz sistemi oluşturmaktı. Buradan hareketle gerek Rotary kulübünün katkıları ile gerekse velilerimizin katkıları ile okullarımızın yüzde ellisinde bulunan bu tahtalar hayata geçti. Biz bunun yüzde yüz olmasını arzu ediyoruz. Demek ki insanlarımız, sivil toplum kuruluşları hamiyet sever Edirneliler eğer bir adım gittiğimizde üç adım size gelerek bize destek veriyor. Buda bizim için son derece onur kaynağı olan bir davranıştır. Biz katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz" dedi.

Açılışı yapılan sınıfta tahta ile ilgili kısa bir tanıtım yapıldıktan sonra veliler tarafından özel olarak hazırlanan pasta ve börekler gelen misafirlere ikram edildi.